Współpraca

Zapraszamy do współpracy w zakresie ekspertyz i audytów.

Oferta szkoleniowa

Nowoczesna, szeroka oferta szkoleniowa dla przedsiębiorstw oraz osób indywidualnych.

Wydawnictwa

Zapraszamy do zapoznania się
z bogatą ofertą wydawniczą PTE.

Konferencje i Sympozja

PTE jest organizatorem
i współorganizatorem konferencji
i sympozjów tematycznych.

Praca w PTE

Michał Derbich. Opublikowano w Wiadomości

Polskie Towarzystwo Ekonomiczne Oddział w Poznaniu ogłasza konkurs na stanowisko

Asystenta/tki Zarządu

Podstawowe obowiązki
• prowadzenie biura stowarzyszenia 
• organizowanie szkoleń, seminariów i konferencji 
• obsługa administracyjna Zarządu 
• przygotowywanie prezentacji i dokumentów 
• obsługa administracyjna członków stowarzyszenia

Wymagania
• wykształcenie wyższe
• biegła znajomość obsługi komputera – MS Office, sprzętu biurowego
• wysoka kultura osobista
• duża samodzielność,
• rozwinięte umiejętności komunikacyjne
• dyspozycyjność
• zaangażowanie, kreatywność w rozwiązywaniu problemów.
• dobra organizacja pracy własnej
• znajomość języków obcych mile widziana

Osoby zainteresowane proszone są o przesłanie Listu Motywacyjnego i CV na adres e- mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 31.01.2018

Prosimy w dokumentach o załączenie poniższego stwierdzenia:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.1997 roku o Ochronie Danych Osobowych; tekst jednolity: Dz. U. 2016 r. poz. 922).

Debata Emerytalna PTE

Michał Derbich. Opublikowano w Wiadomości

1 grudnia 2017 r. na Wydziale Inżynierii Zarządzania Politechniki Poznańskiej
odbyła się Debata Emerytalna Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego
„SYSTEM EMERYTALNY W POLSCE – SZANSE, ZAGROŻENIA, PERSPEKTYWY”

     Celem Debaty, w której uczestniczyli przedstawiciele nauki z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu (dr J.Ratajczak-Tuchołka, prof. I.Olejnik)  oraz praktycy z Instytutu Emerytalnego w Warszawie (dr Marcin Wojewódka, dr Antoni kolek)  i Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych PZU (dyrektor Tomasz Fronczak) było wskazanie  i przedyskutowanie aktualnych zagadnień związanych z przewidywanymi zmianami w zakresie funkcjonowania systemu emerytalnego w Polsce, a w szczególności  konsekwencje obniżenia ustawowego wieku emerytalnego oraz zapowiadane wprowadzenie nowego typu zakładowych systemów emerytalnych - :Pracowniczych Planów Kapitałowych (PPK), współfinasowanych przez państwo, pracodawców i pracowników. Mecenat nad Debata sprawowało TFI PZU. Debatę prowadził główny inicjator tego przedsięwzięcia, dr hab. Marek Szczepański, prof. Politechniki Poznańskiej, wiceprezes Oddziału PTE  w Poznaniu.

     Debata wzbudziła spore zainteresowanie, a szczególnie gorące dyskusje dotyczyły produktów finansowych oraz innych, alternatywnych inwestycji, które umożliwią zgromadzenie dodatkowego kapitału finansowego lub majątku generującego dochody po przejściu na emeryturę. Przewidywane obniżenie poziomu zabezpieczenia emerytalnego oferowanego przez publiczny system emerytalny wskazuje na potrzebę wykazania własnej przezorności w tej dziedzinie.  

Patronat PTE

Michał Derbich. Opublikowano w Wiadomości

Polskie Towarzystwo Ekonomiczne objęło patronat nad odbywającą się w Poznaniu, V Międzynarodową konferencją Naukową "Systemy zabezpieczenia społecznego wobec wyzwań demograficznych, ekonomicznych i technologicznych"

O nas

Polskie Towarzystwo Ekonomiczne (PTE) jest niezależnym, profesjonalnym, ogólnopolskim, stowarzyszeniem ekonomistów zrzeszającym praktyków i teoretyków. Powstało w 1945 r. nawiązując do tradycji zawodowych ruchów ekonomistów na ziemiach polskich w XIX w. oraz warszawskiego Stowarzyszenia Ekonomistów i Statystyków i Towarzystw Ekonomicznych działających w Krakowie, Poznaniu i Lwowie w okresie międzywojennym.

Czytaj dalej